Top lyžovačky - Kitzbühel

Kitzbühel patrí medzi vyhľadávané zimné dovolenkové destinácie s dlhoročnou tradíciou a jedinečným tirolským šarmom. Celoročne ponúka pestrý výber špičkových športových príležitostí pre milovníkov lyžovačky. Je prísľubom na skvelé zážitky v neistých časoch.

mesto Kitzbühel * Mesto Kitzbühel

Najlegendárnejšie športové mesto v Alpách úspešne píše históriu lyžovania už 120 rokov. Lyžovanie Kitzbühel patrí medzi top zážitky začínajúcich aj pokročilých milovníkov tohto zimného športu. Poloha a klimatické podmienky zaisťujú ideálne podmienky pre top zimné lyžovačky turistov aj športovcov. Počas zimnej sezóny organizuje Kitzbühel početné akcie, medzi najznámejšie patrí svetovo preslávený závod svetového pohára v Hahnenkamm. Aj mimo zjazdovky má Kitzbühel čo ponúknuť. Zábava, nákupy, golf, casíno a podobne.

Lyžiarske možnosti bez obmedzenia

Počas lyžovačky v Kitzbüheli na vás čakajú neobmedzené možnosti vďaka perfektnej lyžiarskej infraštruktúre. Všetko je tu vytvorené pre lyžovanie. Navyše ľahká dostupnosť destinácie priamo v srdci Tirolska, dlhá zima a spoľahlivé snehové podmienky robia z Kitzbühelu špičkový alpský región zasadený medzi Kitzbüheler Horn a Hahnenkamm.

Lyžiarske stredisko pohodlne zvládne všetci milovníci lyžovačky. Mladí, starší, začínajúci aj pokročilí lyžiari si zamilujú Kitzbühel. Lyžiarske terény sa nachádzajú na trávnatých svahoch, preto už nízke stavy prírodného snehu postačujú na vytvorenie kvalitného povrchu zjazdoviek. Sneh padá od decembra a vydrží do apríla, lyžovanie do údolia je zaručené.

Tunajšie hory dosahujú výšku do 2000 metrov . Milovníci lyžovačky si v Kitzbüheli môžu dopriať nerušenú lyžiarsku zábavu. "Najlepšie svetové lyžiarske stredisko roku 2016 " ponúka perfektné lyžovanie počas 180 lyžiarskych dní v roku, na 68 perfektne pripravených zjazdovkách všetkých stupňov náročností s celkovou dĺžkou 179 km.

top lyžovanie Kitzbühel * Lyžovanie Kitzbühel

Pre lyžiarskych nadšencov sa v Kitzbüheli nachádza 13 značených neupravovaných lyžiarskych tratí s celkovou dĺžkou 36 km pre značený freeride napr. v časti Bichlalm, alebo Zweitausender. Viac lyžiarskeho komfortu v zime zabezpečí podpora zasnežovacím systémom až 80% lyžiarskych tratí. 54 moderných lanoviek a lyžiarskych vlekov poskytnú lyžiarske svahy na počkanie.

Od začiatočníkov cez carving až po bežkárov

Autom sa dostanete ľahko a rýchlo z centra Kitzbühelu 800 m n.m. na snehom zasypané kopce nad priesmykom Pass Thurn 1.274 m n.m. To je najvzdialenejšia časť strediska, odkiaľ sa môžete na lyžiach vydať späť do svojho dovolenkového strediska. Nádherná skitour cez Resterhöhe, Zweitausender, Barenbadkogel, Würzhöhe, Pengelstein, Steinberg, Ehrenbach, Hahnenkamm späť do Kitzbühelu.

Lyžovanie pre začiatočníkov, priaznivcov širokého carvingu aj behu na lyžiach, pestrá paleta pre lyžovanie v prašane, na dokonalom menčestri, bubnovitých zjazdovkách a zábave v skiparkoch. Korčuliari aj klasici nájdu v okolí Wilder Kaiser vyše stovky km bežeckých tratí. Istotu snehu aj v menej priaznivých snehových podmienkach zaručí výšková stopa v Pass Thurn. Bežecké lyžovanie v Kitzbühel je zadarmo.

Streif jedinečný zážitok v svetovom pohári

Svetový pohár v lyžiarskej sezóne 2016-17 zaznamenal 50-te výročie. Od úplného začiatku sa účastní najväčších pretekov na svete aj lyžiarske stredisko Kitzbühel. Na zjazdovke Streif (v časti Hahnenkamm) si môžete každoročne koncom januára vychutnať jedinečný zážitok v zjazde, slalome a z času na čas aj super-g, či kombinácii. Najslávnejším víťazom na zjazdovke Streif je švajčiarsky zjazdár Didier Cuche, ktorý tu vyhral 5 krát v zjazde (1998, 2008, 2010, 2011, 2012 ) a 1 krát v super-G (2010) - zjazd v Kitzbüheli.

Streif zjazd * Streif zjazd

Priaznivcom zimných športov netreba zvlášť predstavovať zjazdovku Streif, ktorá býva dejiskom najokázalejšieho zjazdu na svete, môže byť prístupná iba najlepším lyžiarom sveta. Kľúčové miesta trate ako Mausefalle, Steilhang, alebo Hausbergkannte sú označené ako "lyžiarske extrémy" vyhradené iba skúseným lyžiarom. Na červenej rodinnej verzii Streifu sú tieto ťažké pasáže vypustené. Začiatočníci sa snažia o "Mini-Streif" parkúr na úpätí hory Hahnenkamm. Pravý World Cup pocit príde na Ganslernhangu, ktorý je jedným z posledných klasických slalomových tratí svetového pohára.

Pre nelyžiarov

Potešenie, relaxácia a zimné zážitky čakajú aj na návštevníkov Kitzbühelu, ktorí sem zavítajú bez lyží! Celkom 56 útulných chalúp sa nachádza medzi Hahnenkammom a Resterhöhe. Niektoré z nich sú dostupné aj bez lyžiarskeho vybavenia, napríklad autom. Ponúkajú ohromujúcu slnečnú terasu s malebným výhľadom a typickú regionálnu kuchyňu. Kitzbühel je známy ako legendárne après ski stredisko, dotvárajúce dokonalý deň v snehu polyžovačkovou zábavou.
Tí, ktorí neprídu do Kitzbühelu za účelom top lyžovačky, nájdu tu krásnu zimu, sánkovanie, výlety na snežniciach, saniach alebo možnosti na prechádzky.

Pojem Kitzbühel je formovaný rozsiahlou krajinou s majestátnou horskou kulisou Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn a Hahnenkamm a vždy predstavoval dve hlavné veci - šport a životný štýl. Tieto dve témy predstavujú všetko, čo na Kitzbüheli milujeme: mesto so sebavedomím a výnimočnosťou. Mesto, ktoré drží krok s dobou. Oba pojmy motivujú a okúzľujú svojich hostí unikátnym historickým centrom starého mesta, tak často stvárneným Alfonsom Walde.

Alfons Walde - Kitzbühel v zime * Kitzbühel v zime / obraz od Alfonsa Walde

Ubytovanie, hotely, miestne špeciality

Hotely v Kitzbüheli poskytujú komfort až do najvyšších medzinárodných štandardov, ktoré ponúkajú veľký výber kozmetických procedúr a kúpeľných zariadení, ktoré sú na špičkovej úrovni v Tirolsku. Mesto s 13.000 obyvateľov disponuje takmer 9.000 lôžok pre hostí. Prehľad hotelov, apartmánov, rezidencií na – ubytovanie Kitzbühel.

"Culinary Kitz" je slogan pre reštaurácie v rekreačnej oblasti, ponúkajúce tirolské špeciality na medzinárodnej úrovni. Takzvané mesto kamzíka má najväčšie množstvo gurmánskych reštaurácií s ocenenými šéfkuchármi v Tirolsku. Je domovom pre veľké množstvo tradičných hostincov s ponukou tradičnej tirolskej kuchyne, celkový počet sa odhaduje na 80 reštaurácií.

Za všetky môžeme vypichnúť z ponuky ubytovania jeden z najpríjemnejších hotelov v tejto lokalite - Hotel Schweizerhof (4*). Športový a wellness hotel Schweizerhof s príjemnou atmosférou a novým zariadením má výbornú polohu v centre pešej zóny strediska Kitzbühel. Nadmorská výška 800 m, nákupné možnosti 200 m od hotela. Železničná stanica 1,5 km, letisko Innsbruck 80 km. Šport, relax, wellness patria k najdôležitejším argumentom pre tento hotel. Novovybudovaný vnútorný bazén so zabudovanou vírivkou, oddychová zóna, fitnes miestnosť, sauna, bio sauna s farebnou svetelnou terapiou, parný kúpeľ. Za poplatok solárium, masáže, beauty a vital centrum.

Ubytovanie Kitzbühel hotel Sweizerhof * Ubytovanie Kitzbühel / Hotel Sweizerhof ****

Miestne špeciality sú charakteristické vysokou kalorickou hodnotou. Výdatnosť jedla je v horách dôležitá. Miestni sedliaci sa poriadne narobili, preto sa museli aj poriadne najesť. Jedlá ktoré nasýtia sa hodia aj pre športovcov. Celý deň na lyžiach, to poriadne vytrávi. Medzi typické tirolské špeciality patria napr.:

Kitzbühelský Gröstl - pôvodne bolo toto jedlo zamýšľané ako zvyšky z nedele, ale neskôr sa Gröstl rozvinul do špeciality: varené zemiaky, nakrájame na kúsky hovädzieho alebo bravčového mäsa a nakrájanú cibuľu sú spoločne sa pražia na panvici. Často sa na vrch pridáva aj volské oko.

Stlačené knedle - po celé generácie sa v tirolskej kuchyni pripravujú knedle stlačené na plocho (kaspressknödel) a vyprážané s horským syrom. Sú veľmi populárnou súčasťou tirolskej kuchyne. Podávajú sa buď so silnou polievkou, alebo šalátom.

Tirolská obložená misa - jedlo typické pre olovrant ale je vhodné aj ako hlavné jedlo (Tirolský Marend). Nájdete ho v každej Alm ponuke. Skladá sa zo syra, slaniny, klobásky, k tomu býva často za studena pečené bravčové mäso, bravčová masť, podávané s chrenom a tmavým chlebom.

Pampúchy - v Kitzbüheli si pýtajte "Kiachl". Kysnuté koláče okrúhleho tvaru pozná asi každý maškrtník. Sú pečené plávajúc v zlatohnedom tuku kým pekne nenapuchnú. Jedia sa buď slané alebo sladké, s kyslou kapustou alebo s práškovým cukrom a brusnicami.

Tirolské slaninkové knedle - klasika, ktorú budú mať na takmer každej chate. Tradične sú knedle podávané v polievke - ale niektorí dávajú prednosť konzumácii s kyslou kapustou alebo šalátom.

Ubytovanie Kitzbühel hotel Sweizerhof * Tirolské slaninkové knedle

Pirohy - jedlo, ktoré poznáme aj zo slovenskej kuchyne. Tirolský recept je so zemiakovou pikantnou náplňou podávaný s trochou rozpusteného masla a pažítkou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára